Wystawa

Wystawa

Miłośników sztuki zapraszamy do obejrzenia wystawy pod tytułem „ONA – Piękno. Siła. Osobowość.”, zorganizowanej przez Project Art. Kurator Joanna Buczak podkreśla, że na wystawie prezentowane są przede wszystkim prace artystów związanych z Poznaniem.  Wystawę będzie można podziwiać od 4 marca do 5 kwietnia.

 

To zbiór opowieści o kobietach. Opowieści barwą i emocjami.  Opowieści, z których wyłania się złożony portret współczesnej kobiety uosabiającej jednak siłę, piękno i wrażliwość. W wystawie bierze udział kilkunastu artystów - zobaczymy prace malarskie, pastele, fotografie oraz grafiki. Każda z tych technik wymaga ogromnej wiedzy i niezaprzeczalnie - talentu. I dzięki tym talentom możemy cieszyć oko wspaniałymi przedstawieniami ukazującymi piękno kobiety. 

 

 

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE:

 

DARIUSZ GŁOWACKI

Zajmuje się̨ malarstwem, rysunkiem, tworzeniem obiektów w przestrzeni, pisze i publikuje teksty o kulturze i sztuce. Prowadzi wykłady o sztuce i szeroko pojmowanej kulturze wizualnej. Działa także jako kurator (m.in. wystawy: szkła weneckiego "Fresh Glass" w 2008, Światło2 w 2015, PozaPOZNANIEM w 2016.

 

ANNA ZAWADZKA-DZUDA

Zajmuje się̨ głownie malarstwem olejnym, jej ulubionym narzędziem malarskim (trochę̨ zapomnianym), jest „nóż malarski”, czyli szpachla. Dzięki niej w pracach pojawiają̨ się̨ grube warstwy farb (impasty) oraz dynamiczne ,,rozmycia". Interesuje ją barwa, forma oraz wartości tradycyjnego malarstwa sztalugowego.

W procesie twórczym przekształca inspirujące artystkę̨ zjawiska: przedmioty, osobowości, pejzaże na własny język i styl malarski. Zamiłowanie do tej dziedziny sztuki wynika głównie z zachwytu nad impresjonizmem i ekspresjonizmem.

 

BARBARA WILIŃSKA

Malarka, kaligraf, śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistką.
Zajmuje się̨ archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi, improwizacją głosem. Od wielu lat maluje i kaligrafuje, co zaowocowało licznymi wystawami indywidualnymi – kaligrafii miniatur w 2011 i 2014 roku w Poznaniu, wystawą akwareli „Ślina Księżyca” w 2015 r. w Poznaniu, wystawą akwareli „Patrząc na palec” w 2016 r. w Sanoku oraz współudziałem w wystawie „Oblicza kaligrafii” w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w 2018 r.

 

PIOTR KACHNY

Piotr Kachny urodził się w 1978 roku w Kluczborku (województwo opolskie). Ukończył studia na UAM w Poznaniu, na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz National College of Art and Design (Dublin).

Maluje, zajmuje się̨ fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Zarówno w malarstwie jak i fotografii interesuje go postać ludzka. Używa fotografii z wizerunkami często znanych mu osób oraz osób ze świata filmu, muzyki czy tez świata szeroko pojętej rozrywki. Postacie te są̨ swego rodzaju pretekstem do zbudowania obrazu. W jego obrazach sama twarz może być́ czymś na wzór budynku architektonicznego. Geometria = harmonia. Jednakże najistotniejsze jest to, co bardzo często niewidoczne na pierwszy rzut oka: emocje, uczucia, stan ducha, charakter, zmysłowość́, seksualność...

 

PIOTR FIGIEL

Malarz, fotograf, poeta, pochodzi z Bielsko-Białej.

 

AGATA AMELIA WAWRZYNIAK

Absolwentka Kulturoznawstwa UAM, animatorka kultury, założycielka kawiarni artystycznej PoemaCafe w Poznaniu, artystka sceniczna, poetka. W latach 2013-2018 aktorka kabaretu literackiego Cabaret BB. Jej pasją jest tworzenie obrazów opartych na fotografii i technikach graficznych. Swoje prace prezentowała m. in. podczas wystaw: „drukARTstwo” (zbiorowa, Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Warszawa 2011 r.), „ONE” i „Ach te kobiety” (Poznań 2012 r.), „ARTangoEmotion” (indywidualna, Galeria Centralne Oko, Poznań).

 

HANNA KOTEWICZ

Malarka, pochodzi z Poznania. Maluje kolorem i emocjami. Interesuje ją cała paleta barw, ale z przewagą jasnej strony duszy. W pracach artystki humor miesza się̨ z melancholią. Naiwność́ z sarkazmem. Ulubiony temat - człowiek, z naciskiem na - kobieta oraz różne inne stworzenia.

 

BEATA PENDOWSKA

Poznańska malarka. Studia w IWA przy UMCS w Lublinie. Studia PWSSP w Poznaniu Dyplom z malarstwa w pracowni prof. J. Kałuckiego. Zajmuje się̨ malarstwem sztalugowym, ceramiką, grafiką komputerową. Pisze wiersze i opowiadania. Pracuje przy konserwacji ołtarzy i polichromii ściennych. Fascynuje się̨ fotografią. Prowadzi zajęcia plastyczne. oraz szachowe.

 

JOANNA BUCZAK

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z rzeźby i ceramiki. Zajmuje się̨ głownie rzeźbą, tworzy formy przestrzenne, ceramikę̨ i formy użytkowe. W twórczości posługuje się̨ rożnymi materiałami: ceramiką, brązem, metalem, kamieniem, papierem i wieloma innymi. Decyzja o użyciu materiału wiąże się̨ zawsze z ideą rzeźby, jej główną myślą̨, z poszukiwaniem nowych rozwiązań́ artystycznych.

Tematami, które szczególnie inspirują̨ artystkę̨ są̨ relacje międzyludzkie, kobieta w sytuacjach wieloznacznych, socjologia tłumu i zagadnienia bytu.

 

IWONA OSTROWSKA

Malarka. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Prace przedstawia na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

 

DARIA ALICJA OSTROWSKA

Obecnie mieszka i pracuje w Choroszczy koło Białegostoku. Uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, gdzie uzyskała dyplom z ceramiki artystycznej. Przedmiotem jej zainteresowania jednak od początku było malarstwo, dlatego właśnie w takim kierunku ukończyła Instytut Sztuk Pięknych w Olsztynie. Stałym elementem jej prac już̇ od czasów studiów jest kobieta, postrzegana raczej nie jako postać́. Kobieta staje się̨ metaforą smutku, radości, prośby - myślowym emocjonalny skrótem. W swoich pracach często nawiązuje do motywów ludowych, baśni. Ogromną inspiracje wynikająca z mieszanych polsko - ukraińskich korzeni stanowią̨ dla niej ikony - święte obrazy, gdzie postać́ jest symbolem, nie ciałem.

W pracach artystki istotną rolę odgrywa symbolika. Ustawienie postaci, kierunki w jakie zwracają̨ głowy i ich gesty mają znaczenie rytualne. Malarka obecnie na stałe współpracuje z białostocką Galerią Marchand, gdzie można zobaczyć́ jej prace na cyklicznych zbiorowych wystawach.

 

ANNA ŚWIDERSKA

Pasję do malarstwa wyniosła z domu, w którym malarstwo i muzyka przeplatały się niezmiennie.

Absolwentka Bergen Academy of Art and Design Norway, wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz wydziału malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w  Zielonej Górze.

„Z założenia maluję kiedy jestem szczęśliwa. Malarstwo, które wypływa ze mnie ma powodować chwilę intrygi dla oka, zatrzymania się, poszukania sensu, powrotu do tematu czy też odwrócenie go. Powinno odprężać i być relaksem”

 

 

facebook