Wróżka Cycuszka

Branża: InneModa damskaDla dzieci

Wróżka Cycuszka to pierwszy w Polsce sklepie stacjonarny i internetowy dedykowanym mamom karmiącym piersią i naturalnie, Poradnia Laktacyjna oraz wypożyczalnia laktatorów i wag niemowlęcych. 

Naszą misją jest sprawić, aby każda mama mogła karmić piersią z błogim uśmiechem na twarzy tak długo, jak będzie tego chciała ona i dziecko.

Chcemy, aby karmienie naturalne było dobrem dostępnym dla każdej mamy i dziecka. Wspólnie z ekspertami skupionymi wokół projektu, będziemy zachęcać do wyboru naturalnej drogi karmienia dziecka oraz wspierać wiedzą i dobrą radą mamy, które na drodze do karmienia piersią napotykają problemy.

Wierzymy, że każda kobieta jest w stanie wykarmić swoje dziecko. Laktacja to wielki dar, który otrzymujemy od Matki Natury. W ramach Wróżki Cycuszki codziennie pracujemy nad tym, aby każda mama poczuła i umiała wykorzystać tę wielką moc, wynikającą z możliwości dania życia i stworzenia człowieka.

Jakiego wsparcia potrzebują Mamy?

Jeśli początki są trudne, mamy szukają rady i wsparcia. Często szukają również sprawdzonych akcesoriów, które pomogą im w walce o laktację: laktatorów, silikonowych nakładek na brodawki, maści do smarowania brodawek, suplementów diety wspomagających laktację. Gdy już laktacja się ustabilizuje, mamy karmiące korzystają na co dzień z szeregu ułatwień codzienności, w której karmienie piersią zajmuje istotne miejsce. Warto zaznaczyć, że w pierwszych miesiącach życia maleństwa, karmienie może zajmować łącznie kilka godzin w ciągu doby. Bywają okresy, że karmienie piersią zajmuje... cały dzień. Zdarza się tak, gdy dziecko z jakiegoś powodu potrzebuje nieustannej bliskości z mamą. Codzienność podczas karmienia piersią ułatwiają ubrania do karmienia piersią: zwykłe, codzienne bluzki, bluzy, koszulki do karmienia piersią, a także odzież do karmienia piersią na wyjątkowe okazje jak np. eleganckie sukienki do karmienia piersią. Niezbędne na początku lub przez cały okres laktacji, są wkładki laktacyjne (jednorazowe lub wielorazowe, ekologiczne). Warto też posiadać system do przechowywania mleka (woreczki lub pojemniki). Niewiele mam obejdzie się bez biustonosza do karmienia piersią.


Obecnie mamy mogą zaopatrzyć się w niezbędne pomoce do karmienia piersią w sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Nie brakuje różnorodnych produktów wspierających mamę w karmieniu. Jednak zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne typu warehouse (z różnorodnym asortymentem) dedykowane są w większości dziecioma półki z asortymentem dla mam są tam jakby przy okazji; Zaś asortyment dedykowany mamom często można nabyć na stronach internetowych producenta i stanowi to tylko wycinek potrzeb danej klientki (np. można kupić biustonosz ale już nie wkładki laktacyjne).
Brakowało w przestrzeni online jak i offline sklepu skoncentrowanego wyłącznie na potrzebach mamy karmiącej. Takiego, w którym w jednym miejscu otrzyma wszystko to, co potrzebne będzie jej w trakcie wielu miesięcy karmienia piersią. Sklepu, który będzie jednocześnie skarbnicą wiedzy i rzetelnych porad na temat danego aspektu karmienia. Dlatego właśnie powołaliśmy sklep i wypożyczalnię laktatorów wrozkacycuszka.pl.

facebook