Jaja Fabergé – niezwykła kolekcja sztuki w Galerii Malta! 6-20 kwietnia

Jaja Fabergé – niezwykła kolekcja sztuki w Galerii Malta! 6-20 kwietnia

Nie ma na świecie znawcy sztuki, którego na słowa: jajo Fabergé nie przeszedłby dreszcz ekscytacji. Nie ma się czemu dziwić. Te unikatowe miniaturowe dzieła sztuki zdobniczej, wykonane przez nadwornego carskiego jubilera, do dziś budzą zachwyt i niezwykłe emocje. Od 6 do 20 kwietnia ich repliki będzie można podziwiać na wystawie w Galerii Malta. 

 

Z każdym z jajek związana jest jakaś historia. Jajko koronacyjne cara Mikołaja II, ofiarowane żonie, inspirowane było jej suknią, a w środku znajdowała się miniaturowa kareta z kamieni szlachetnych i kryształu… Nic więc w tym dziwnego, że dzieła Fabergé osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Sprzedane w 2007 jajko Fabergé z zegarem i kogutem, wykonane
w 1902r. dla jednego z Rotszyldów, osiągnęło wartość 18,2 mln dolarów. 

 

Już od 6 kwietnia w Galerii Malta, w specjalnie przygotowanej części ekspozycyjnej na parterze galerii będzie można podziwiać 10 replik jaj Fabergé – wykonanych w dużych rozmiarach. Dzięki temu będzie można dostrzec nawet najmniejszy szczegół. Do każdego eksponatu będzie dołączony stosowny opis, aby móc poznać jeszcze lepiej historię i inspiracje dzieła sztuki. 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Wielkanocne niespodzianki w Galerii Malta! 13-14 kwietnia 10:00-20:00

 

W Galerii Malta Wielkanoc już pełną parą! W handlowy weekend poprzedzający Święta, Galeria Malta przygotowała moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci! Będzie można nie tylko zrobić zakupy, ale również znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Na klientów czekają też prezenty. 

 

W Galerii Malta, podczas handlowego, przedświątecznego weekendu będzie można znaleźć wszystko na wielkanocny stół, a także moc inspiracji, które oddadzą ducha świąt i wiosny. 

 

W sobotę 13 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia w godzinach 11:00-18:00 na parterze Galerii Malta zapraszamy najmłodszych na warsztaty zdobienia mazurków. Mazurek jest jednym z nierozłącznych symboli Wielkanocy, a jego tajemnica polega na niepowtarzalnym udekorowaniu. Dzieci, z pomocą specjalistów, będą mogły puścić wodze fantazji i zrealizować swoje kreatywne pomysły. Oprócz mazurków najmłodsi będą mogli również nauczyć się robić wielkanocne ozdoby.
Zarówno w sobotę i w niedzielę, oprócz otwartych stałych sklepów, zorganizowany zostanie jarmark wielkanocny. Na wspólnej przestrzeni, zlokalizowanej przy fontannie Galerii Malta będzie można kupić wielkanocne specjały od lokalnych producentów i dostawców WOLNY TARG; spróbować regionalnych produktów z całej Polski, których wspólnym mianownikiem jest najwyższa jakość i niepowtarzalny smak. 

 

Wszyscy, którzy w ten weekend zrobią zakupy za minimum 100 PLN zostaną obdarowani świątecznym mazurkiem. 

 

Z regulaminem akcji można zapoznać się tutaj.

 

„Szukanie jaj Wielkanocnych w Galerii Malta”

 

Easter Egg Hunt, czyli polowanie na wielkanocne jaja, to jeden z najciekawszych obyczajów związanych z Wielkanocą. Zabawa ta stanowi wspaniałą atrakcję dla Najmłodszych. W dniach 13 oraz 14 kwietnia, od 10:00 do 20:00, wszystkie Dzieci będą miały okazję sprawdzić się w roli poszukiwacza wyjątkowych akrylowych jaj ukrytych na terenie Galerii Malta. Po znalezieniu jaja i zgłoszeniu się do specjalnego, wielkanocnego stoiska – biorące udział w konkursie dzieci będą mogły wymienić je na czekoladowe prezenty!

 

facebook