Świat dinozaurów w Galerii Malta

Świat dinozaurów w Galerii Malta

Świat dinozaurów w Galerii Malta – 25/01-8/03

 

Zapraszamy na wystawę interaktywnych dinozaurów w Galerii Malta. Ekspozycję będzie można oglądać od 25 stycznia do 8 marca 2020 r. codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00, również w niedziele wolne od handlu.

 

Na co dzień zamieszkują Park Rozrywki „Zatorland" w Zatorze. Ich wizyta w Poznaniu z pewnością zelektryzuje wszystkich miłośników archaicznych gadów. 22 modele dinozaurów rzeczywistych rozmiarów, wykonanych z niezwykłą starannością i dbałością, zajmą powierzchnię ponad 1300 m². Wśród nich pojawi się oczywiście król dinozaurów, czyli Tyrannosaurus rex. Podziwiać też będzie można m.in. stegozaura, owiraptora oraz barionyksa. Każdy eksponat opatrzony zostanie informacyjną tablicą ułatwiającą zdobycie cennych informacji na temat poszczególnych gatunków. Towarzysząca modelom wielkoformatowa grafika oraz bogato zaaranżowane wyspy umożliwią oglądającym fascynującą podróż do świata sprzed 65 milionów lat.   

 

Nie mniejsze emocje czekają na dzieci w specjalnie zaaranżowanej strefie zabaw. Najmłodsi, niczym prawdziwi paleontolodzy, przy użyciu dłutka, młotka i pędzelka będą mogli samodzielnie odkopać dinozaura ukrytego w gipsowym bloku. Na placu zabaw pojawią się dmuchane zjeżdżalnie, piaskownica z zakopanym szkieletem prehistorycznego gada oraz ruchome bujaki. Wspaniałą zabawę zapewnią także kąciki tematyczne, w których fani dinozaurów będą mogli poczytać książki zawierające ciekawe informacje na temat zwierząt żyjących miliony lat temu, ułożyć puzzle, a także pokolorować bajkowe ilustracje. Z pewnością nie zabraknie też chętnych do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w skorupie gigantycznego jaja oraz na przejażdżkę na grzbiecie któregoś z wielkich gadów.

 

CENNIK 

 

facebook