SUPER-PHARM APTEKA

Branża: Zdrowie i uroda

 

Super - Pharm Poland jest to siec sklepów będących jedynym w swoim rodzaju połączeniem apteki, drogerii i perfumerii.

Powyższa innowacyjna formuła ze względu na możliwość zaopatrzenia się na miejscu w liczne produkty służące zachowaniu zdrowia i pielęgnacji ciała jest kluczowa dla klientów ze względu na oszczędność czasu. Tego typu podejście zrewolucjonizowało rynek farmaceutyczny. W Polsce jest obecnie dwadzieścia jeden placówek sieci Super - Pharm.

Pomysłodawcą koncepcji połączenia apteki, drogerii i perfumerii był kanadyjski farmaceuta Murray Koffler. Pierwszy sklep w takiej formie otworzył we wczesnych latach sześćdziesiątych. Historia pokazała, że ryzykowne podejście jak na owe czasy było opłacalne. Klienci optymistycznie podeszli do nowej konwencji apteki wzbogaconej o kosmetyki, artykuły toaletowe, artykuły dla małych dzieci, środki czystości i różnego rodzaju akcesoria. Na przestrzeni lat sieć działająca za oceanem pod nazwą Shoppers Drug Mart stała się wzorem do naśladowania. Obecnie istnieje tam ponad 900 placówek.

W roku 1978 Leon Koffler, syn założyciela sieci, przeniósł koncepcje połączenia apteki, drogerii i perfumerii do Izraela, gdzie pod szyldem Super-Pharm został otwarty pierwszy punkt sprzedaży. W krótkim czasie marka Super-Pharm z siecią ponad 100 aptek-drogerii stała się liderem na izraelskim rynku farmaceutycznym. W 2000 roku rozpoczęta została ekspansja na rynek europejski. W maju 2001 roku w Warszawie został otwarty pierwszy w Polsce sklep sieci Super-Pharm. W kolejnych latach rozwój przedsiębiorstwa zaowocował dotarciem w 2006 roku na chiński rynek.

W aptekach Super-Pharm można kupić leki na receptę, parafarmaceutyki, suplementy zdrowotne, leki OTC, witaminy, specyfiki przeciwbólowe, dermokosmetyki i inne produkty sprzyjające utrzymaniu kondycji fizycznej i zapewniające dobre samopoczucie.

Dział drogeryjny oferuje szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych - produkty do pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów. W ofercie działu są także dezodoranty, artykuły higieniczne i toaletowe, środki czystości oraz wszelkie artykuły nieodzowne w codziennej pielęgnacji niemowląt i małych dzieci.

W ofercie działu perfumeryjnego Super-Pharm znajduje się duży wybór kosmetyków do makijażu, pielęgnacyjnych i selektywnych. Zapachem kuszą perfumy i wody toaletowe najlepszych światowych marek.

facebook