Piknik dla Mam

Piknik dla Mam

1 sierpnia świętujmy wspólnie Światowy Dzień Karmienia Piersią podczas Pikniku i konferencji dla Mam #karmieswobodnie.

 

Zapraszamy Cię na poznańską Maltę, aby w strefie chilloutu przed Galerią Malta spędzić intensywne i pozytywne siedem godzin.

 

Dla kogo?

Przede wszystkim dla Mam, które przygotowują się do karmienia piersią i tych, które już karmią. Również dla Waszych bliskich, w szczególności Partnerów.

 

Zapisz się na stronie https://bit.ly/3yIdaXh

aby otrzymać plan wydarzenia oraz przypomnienie o nim.

 

Czeka na Ciebie strefa RUCHU i strefa ROZMÓW.

 

Wszystkie spotkania są darmowe.

 

RUCH

10:15 - 10:35 Taniec brzucha dla kobiet w ciąży

Pobujamy maluchy w brzuszkach oraz przygotujemy do porodu te struktury mięśni, które będą grały w nim główną rolę.

 

11:20 - 11:50 Joga dla Mam

Otworzymy nasze ciała na dobrą energię. Uspokoimy umysły i ciała tak, aby były gotowe przyjmować wyzwania, jakie stoją przed Mamami.

 

14:30 - 14:40 Chustowe Show

Zobaczysz wiązanie chust w wyjątkowym wydaniu. Ujrzysz wolność i piękno bliskości z dzieckiem, którą kultywujemy tak przez karmienie piersią, jak i noszenie w chustach.

 

ROZMOWY

 

10:40 - 11:10 “Dlaczego warto karmić piersią”

Spotkanie z charyzmatycznym Tomaszem Chodkowskim, inicjatorem powstania w Polsce Banków Mleka, fundatorem Centrum Nauki o Laktacji oraz Fundacji Mleko Mamy. Opowieść Tomka zmieni, wzbogaci i wzmocni Twoje myślenie o wartości karmienia naturalnego.

 

12:00 - 12:40 Gość Specjalny: Joanna Anger z Alaantkoweblw.pl

Tej pani nikomu nie trzeba przedstawiać :) Joanna Anger to propagatorka metody BLW, współautorka kultowego bloga alaantkoweblw.pl i książek kulinarnych, z których dzisiejsze młode mamy uczą się jak zdrowo, mądrze i świadomie rozpocząć rozszerzanie diety. Asia Anger powie nam “O co chodzi w #BLW”.

 

13:50 - 14:30 #Warsztaty z szydełkowania i wielopieluchowania

 

Poznasz podstawy szydełkowania. Robienie na drutach to okazja do dobrych rozmów w gronie Kobiet, cudowna wymiana kobiecej energii, uspokojenie umysłu i dawka endorfin.

 

Nie zabraknie też nurtu ekologicznego. Zapoznasz się z podstawami wielo-pielo. Nauczysz się, co to jest prefold, wkładka i otulacz.

 

14:45- 15:30 Warsztat "Plan karmienia piersią".

Dobry plan to podstawa :) Wspólnie z położnymi i doradczyniami laktacyjnymi Ewą Zielińską i Anią Bazydło z Poradni Laktacyjnej Wróżki Cycuszki napiszemy Plan Karmienia. Omówimy, jak wystartować z karmieniem, aby stało się sukcesem, oraz jak radzić sobie w przypadku problemów na początku karmienia piersią.

 

15:30 - 16:10 “Zamień strach przed porodem w radość rodzenia”

Spotkanie z Marianną Szymarek, doulą, autorką książki "Radość rodzenia", które nastawi Cię pozytywnie do porodu.

 

16:10 - 16:50 Spotkanie "Terapeutyczne działanie otulania"

Co czujesz, gdy myślisz o połogu? Strach, ekscytację, niepewność? Zapraszamy Cię na wyjątkowe, magiczne spotkanie, które pokaże Ci, jak odnaleźć siłę w sobie w czasie, gdy jesteś najwrażliwsza.

facebook