O galerii

Koncepcja

Galeria Malta powstała w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Poznania – na brzegu Jeziora Maltańskiego. W budynku, który dorównuje powierzchnią dwudziestu boiskom piłki nożnej. Galeria Malta mieści ponad 120 salonów najbardziej popularnych polskich i międzynarodowych marek, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie, nowoczesne Multikino i klub fitness. Dla gości Galerii Malta powstał gigantyczny wielopoziomowy parking na 1.800 samochodów.

 

Galeria Malta to również wyjątkowa architektura i wystrój wnętrz, które pozostają w zgodzie z otoczeniem i harmonijnie współgrają z zielonymi terenami poznańskiej Malty. Budynek wpisuje się w otoczenie dzięki swej lekkiej konstrukcji, zastosowanym materiałom i wyjątkowej fasadzie przedstawiającej najbardziej charakterystyczne symbole Malty.

 

Do galerii prowadzi pierwsza w Poznaniu wisząca kładka przechodząca nad ulicą abpa Antoniego Baraniaka. Mierzący 160 metrów most ułatwi przejście przez ruchliwą ulicę nie tylko pieszym, lecz również rowerzystom i osobom jeżdżącym na rolkach.

 

Centrum przyjazne czworonogom

Mamy też dobrą informację dla wszystkich właścicieli psów, którzy odwiedzają okolice Jeziora Maltańskiego ze swoimi pupilami. Nie będą musieli się z nimi rozstawać nawet podczas zakupów. Od 30 sierpnia 2020 r. – już na stałe – Galeria Malta wprowadza możliwość wejścia na teren centrum ze zwierzakami.  Szczegółowy regulamin dostępny pod linkiem. TUTAJ

 

Architektura

Wyjątkowy projekt Galerii Malta powstał w pracowniach architektonicznych: Ewy i Stanisława Sipińskich, APA Wojciechowski i DIAGRAM. Bryła Galerii Malta jest dopasowana do otaczającego ją naturalnego sąsiedztwa - poznańskiej Malty. W efekcie – Galeria Malta - rozłożysta, przestrzenna i „lekka”, doskonale wpisuje się w rekreacyjny charakter Jeziora Maltańskiego i okolic. Jest to staranne połączenie elementów drewna i szkła. Na fragmentach elewacji umieszczono abstrakcyjne figury symbolizujące główne atrakcje Malty, są wśród nich: zebra z poznańskiego zoo, tańcząca aktorka nawiązująca do Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta, czy narciarz zjeżdżający z pobliskiego stoku. Oświetlona fasada jest widoczna nocą nawet z przeciwległego brzegu Jeziora Maltańskiego.

 

Projekt wnętrza Galerii Malta jest również inspirowany jej otoczeniem: w dobrze doświetlonej naturalnym światłem przestrzeni galerii przeważają naturalne, jasne kolory, a materiały użyte do wykończenia budynku stanowią nawiązanie do natury. We wnętrzu galerii dominuje szkło – jego największa tafla to okno o powierzchni 850 mkw. umieszczone w strefie gastronomicznej, wychodzące na Jezioro Maltańskie.

 

Atrakcyjnym elementem wystroju Galerii Malta jest wyjątkowa fontanna - w holu głównym.

Otoczenie

 

Malta to obszar okalający Jezioro Maltańskie – 300 hektarów terenów rekreacyjnych położonych w sercu Poznania. Są to okolice o malowniczym, zróżnicowanym krajobrazie, ciekawe pod względem przyrodniczym, o bogatej, wieloletniej historii.

 

Malta to przede wszystkim doskonałe miejsce spędzania wolnego czasu i rozrywki. Dzięki licznym atrakcjom i naturalnym walorom otoczenia – Malta stała się ulubionym miejscem wypoczynku i relaksu dla mieszkańców Poznania i turystów. Każdego roku odwiedza ją ponad 600 000 osób, które cenią ją przede wszystkim za niezwykły klimat i możliwość ciekawego spędzenia czasu wolnego.

 

Galeria Malta w liczbach

162.000 mkw. powierzchni całkowitej
54.000 mkw. powierzchni handlowo-rozrywkowej
8 ha - wielkość działki, na której staje Galeria Malta
120 sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, wielosalowe Multikino, klub fitness i plac zabaw dla dzieci
3 kondygnacje najlepszej oferty handlowo-rozrywkowej
1.500 m witryn sklepowych
1.900 miejsc postojowych na siedmiokondygnacyjnym parkingu z bezpośrednim dostępem do Galerii Malta
850 mkw. – powierzchnia gigantycznego okna z widokiem na Jezioro Maltańskie w strefie gastronomicznej Galerii Malta
4.000 mkw. – łączna powierzchnia malowideł na elewacji Galerii Malta
1.491 – liczba szklanych paneli pokrywających malowane elewacje
160 m – długość kładki łączącej Bulwar Nadmaltański z głównym wejściem Galerii Malta

facebook