MULTIKINO VR

MULTIKINO VR

W Multikinie Poznań Malta wystartował projekt Multikino VR by Samsung.

 

Multikino VR by Samsung w galerii Poznań Malta to już czwarte kino VR, po Warszawie i Szczecinie miasto, które prezentuje repertuar w technologii VR (ang. virtual reality – wirtualna rzeczywistość). To jedyne kino, dzięki któremu widz zostaje przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości i sam staje się bohaterem wydarzeń.
Na jego wyposażenie składają się: 12 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, gogle ze smartfonem Samsung Galaxy S8 oraz słuchawki AKG. Wrażenie, jakby widz sam stawał się uczestnikiem filmu i jednocześnie jednym z jego aktorów, wywołuje wysoka rozdzielczość wyświetlanego obrazu (2960 x 1440 pikseli na jedno oko), który Samsung zastosował w swoim smartfonie. Obraz zmienia się wraz z ruchami głowy, stąd użycie obrotowych siedzisk.

 

Filmy, które już od dziś znajdują się w repertuarze kina VR Multikina w ramach technologii VR, zostały pogrupowane na 5 kategorie: Niesamowite doświadczenia, Ekstremalne przeżycia, Podróże, Thrillery  i horrory oraz Best of VR, który jest zbiorem najlepszych tytułów. Widz bez wychodzenia z kina przeniesie się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody czy architektury. Zabawne animacje dla dzieci przygotowywali twórcy „Madagaskaru”.  Niesamowite doświadczenia i Micro Giants tworzyli specjaliści od efektów specjalnych przy takich produkcjach jak Spiderman

 

Każdy seans jest poprzedzony krótkim instruktarzem wprowadzającym w wirtualny świat. Projekcje trwają maksymalnie do 20 minut. Widz na miejscu ma możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów. Oferta jest szeroka i skierowana do każdej grupy wiekowej – od najmłodszych po osoby starsze.

 

Czytaj więcej: https://gs24.pl/multikino-vr-wirtualna-rzeczywistosc-w-szczecinskim-kinie-zdjecia-wideo/ar/13216191

 

Bilety można od teraz zakupić w kasie Multikina Malta lub przez www.multikino.pl. Ceny biletów za seanse VR kosztują: 14,90 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio - 19 zł lub 24 zł w weekendy. Bilety szkolne w cenie 12 zł. Seanse zaczynają się po godz. 17 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę Multikino VR jest otwarte przez cały dzień

facebook