MALTA UCZY - DIY / warsztaty pszczelarskie

MALTA UCZY - DIY / warsztaty pszczelarskie

O życiu w pasiece pośród pracowitych pszczół oraz jak stworzyć własną świeczkę z wosku pszczelego - dowiesz się podczas kolejnego spotkania w ramach nowego cyklu edukacyjnego w Galerii Malta. Trzecie warsztaty „GALERIA MALTA UCZY - DIY” odbędą się 30 maja o godzinie 18:00. 

 

Zainaugurowany w tym roku cykl spotkań to propozycja dla miłośników majsterkowania, ogrodnictwa, gotowania i przeróżnych aktywności rzemieślniczych oraz wszystkich osób, które chciałby po prostu kreatywnie spędzić czas - zdobywając nowe umiejętności.

 

Podczas najbliższego spotkania pomożemy Ci przygotować własną świeczkę z pszczelego wosku. Dowiesz się również od profesjonalnych pszczelarzy o różnych gatunkach uli, jakimi posługują się narzędziami w pasiece oraz dostaniesz możliwość ubrania się w strój pszczelarza.

 

Tym sposobem z całym zdobytym doświadczeniem na koniec warsztatów w ramach degustacji, będziemy mogli dostrzec różnice oraz podobieństwa prawdziwego naturalnego miodu.

 

MALTA UCZY - DIY / warsztaty pszczelarskie już w środę 30 kwietnia

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

Czy wiesz, że miód jest jedną z najcenniejszych substancji występujących w naturze?

 

Duchowe i terapeutyczne wykorzystywanie miodu w starożytnych Indiach dostrzeżono w księgach hinduizmu i w ówczesnej medycynie. W starożytnym Egipcie miód stosowano do wypieków, oraz wielu innych potraw, a także składano w ofierze bogu płodności Egiptu.

 

Sztuka pszczelarstwa „Mi Feng” trwa w Chinach od niepamiętnych czasów. Zaś miody stosowane są do rozmaitych celów kulinarnych. Jednak najstarszym znanym śladem zbieractwa miodu przez człowieka jest liczące około 8 tys. lat malowidło naskalne w jaskini Arana w Hiszpanii, prezentujące zbieraczkę miodu, wyjmującą go na dziko z pszczelich gniazd

 

Zakończmy wspólnie Maj z dobrze nam znaną i przysłowiową pszczółką Mają!

Warsztaty odbędą się 30 maja 2018 r. od godziny 18:00 do 19:30 na poziomie 2, w lokalu naprzeciwko restauracji Pizza Hut.

*Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 40 osób.

 

facebook