MALTA UCZY - DIY / latawce

MALTA UCZY - DIY / latawce

Jak zbudować i ozdobić własny latawiec - dowiesz się podczas kolejnego spotkania w ramach nowego cyklu edukacyjnego w Galerii Malta. Drugie warsztaty „GALERIA MALTA UCZY - DIY” odbędą się 14 kwietnia o godzinie 13:00. 

 

Zainaugurowany w tym roku cykl spotkań to propozycja dla miłośników majsterkowania, ogrodnictwa, gotowania i przeróżnych aktywności rzemieślniczych oraz wszystkich osób, które chciałby po prostu kreatywnie spędzić czas - zdobywając nowe umiejętności.

 

Podczas pierwszego, marcowego wydarzenia uczestnicy mogli wysłuchać krótkiej prelekcji doświadczonego ornitologa na temat ptaków lęgowych, a następnie pod okiem profesjonalistów zbudować własne budki dla ptaków. 

 

MALTA UCZY - DIY / latawce już w sobotę 14 kwietnia

 

Latawiec to jedna z niewielu zabawek, która od wieków sprawia radość zarówno dużym jak i małym mieszkańcom kuli ziemskiej.  Pierwsze latawce budowano z bambusa, papieru i jedwabiu. Obecnie szyje się je ze specjalnych tkanin poliestrowych, poliamidowych, powlekanych silikonem z delikatną siatką wewnątrz, która dodatkowo wzmacnia tkaninę. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe i ultralekkie.

 

Podczas sobotniego spotkania pomożemy Ci przygotować własny latawiec, któremu za pomocą farb i pasteli będziesz mógł nadać wyjątkowy wygląd. W ten sposób staniesz się posiadaczem jedynej w swoim rodzaju latającej zabawki, dzięki, której będziesz mógł poczuć się jak bohater kultowej polskiej piosenki Urszuli - „Dmuchawce, latawce, wiatr”. 

 

Spersonalizowany latawiec możesz zabrać dla siebie lub sprezentować bliskiej osobie. Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 35 osób.

 

Warsztaty odbędą się 14 kwietnia 2018 r. od godziny 13:00 do 15:00 na poziomie 2, w lokalu naprzeciwko restauracji Pizza Hut. Po wydarzeniu zachęcamy do przetestowania latawców nad jeziorem Malta. 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Na koniec parę ciekawostek na temat latawców.

 

Czy wiesz, że:

- Pierwsze latawce powstały kilkaset lat przed naszą erą w Chinach.

- Indonezyjscy rybacy do dzisiaj używają latawców do połowu ryb.

- Benjamin Franklin przeprowadził wiele eksperymentów za pomocą latawca. W ten sposób udowodnił między innymi, że chmury burzowe naładowane są elektrycznie. 

- Najdłuższy latawiec mierzył ponad 400 metrów i latał nad prowincją Jiangsu w Chinach.

facebook