Galeria Malta uczy DIY – Stwórz z nami lampy origami!

Galeria Malta uczy DIY – Stwórz z nami lampy origami!

Jak za pomocą japońskiej sztuki składania papieru stworzyć unikatowe lampiony o zróżnicowanych formach geometrycznych i kształtach – tego wszystkiego dowiesz się podczas kolejnego spotkania w ramach popularnego cyklu edukacyjnego w Galerii Malta. Piąte warsztaty w ramach „GALERIA MALTA UCZY - DIY” odbędą się 10 listopada.

 

Zainaugurowany w tym roku cykl spotkań DIY to propozycja dla miłośników majsterkowania, tworzenia czegoś z niczego, nadawania przedmiotom drugiego życia oraz dla wszystkich osób, które chciałby po prostu kreatywnie spędzić czas zdobywając nowe umiejętności. Wspólnie stworzyliśmy już karmniki dla ptaków, latawce, świeczki z wosku pszczelego i przybory szkolne. Podczas najbliższego spotkania pomożemy przygotować Ci designerską lampę z orgiami, która rozświetli Twoje mieszkanie. 

 

Zapewne zetknąłeś się ze sztuką orgiami już w szkole. Tym razem poznasz jej drugie oblicze. Obecnie japońska technika składania papieru bez użycia nożyczek czy kleju robi furorę w przemyśle meblarskim. Przekonasz się o tym podczas naszych warsztatów.

 

Przygotowane w trakcie warsztatów lampy będziecie mogli zabrać do domu. Poza dużą satysfakcją oraz świetną zabawą, zyskacie niepowtarzalny element wystroju Waszego mieszkania. Przygotowane lampiony mogą okazać się także świetnym rekwizytem podczas andrzejkowych i halloweenowych zabaw.

 

Sztuka orgiami wymaga odrobiny cierpliwości. O nic nie musicie się jednak martwić – nasi eksperci będą służyć Wam pomocą i swoją wiedzą przez cały czas trwania spotkania. Zadbamy także o niezbędne narzędzia i materiały.*

 

Warsztaty odbędą się w dniu 10 listopada 2018 r. od godziny 16:00 do 18:00 na poziomie 0, w hallu przy wejściu głównym.

 

Masz jakieś pytania? Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku.

 

Na koniec parę ciekawostek na temat origami.

 

Czy wiesz, że:

- Sztuka origami pochodzi z Chin, ale rozwinięta została w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. 

- Origami do Polski dotarło stosunkowo późno. Na świecie spopularyzowali ją Akira Yoshizawa i Lillian Oppenheimer publikując swoją książkę „Nowa sztuka origami” w 1954 roku.

- W japońskim Muzeum Origami w mieście Kaga znajduje się ponad 100 tysięcy eksponatów z papieru.

- Założone w 1991 roku Polskie Centrum Origami znajduje się w Poznaniu.

- Lampy z orgiami uchodzą za jeden z designerskich trendów ostatnich lat. Inspiracje do ich przygotowania można znaleźć chociażby na popularnym serwisie Homebook. 

 

*Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 40 uczestników warsztatów.

facebook