Galeria Malta uczy DIY – Stwórz z nami kalendarze świąteczne!

Galeria Malta uczy DIY – Stwórz z nami kalendarze świąteczne!

Twoje dzieci nie mogą się doczekać Świąt Bożego Narodzenia? Pomożemy im umilić czas oczekiwań na ten wyjątkowy moment. Podczas szóstej edycji warsztatów w ramach „GALERIA MALTA UCZY - DIY” pokażemy jak przygotować jedyne w swoim rodzaju kalendarze świąteczne. Zapraszamy już 24 listopada do Galerii Malta.

 

Zainaugurowany w tym roku cykl spotkań DIY to propozycja dla miłośników majsterkowania, tworzenia czegoś z niczego, nadawania przedmiotom drugiego życia oraz dla wszystkich osób, które chciałby po prostu kreatywnie spędzić czas zdobywając nowe umiejętności. Wspólnie stworzyliśmy już karmniki dla ptaków, latawce, świeczki z wosku pszczelego, przybory szkolne i lampy origami. Tym razem przygotujemy razem kalendarze świąteczne, których nie kupicie w żadnym sklepie. 

 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. O nic nie musicie się martwić – o wszystkie niezbędne narzędzia i materiały* zadbamy za Was a nasi eksperci będą służyć Wam pomocą i swoją wiedzą przez cały czas trwania warsztatów. Najmłodszym w zabawie będą pomagać nasi animatorzy.

 

Wspólnie przygotowane kalendarze pozwolą poczuć rodzinną magię Świąt odpowiednio wcześniej i skrócą czas oczekiwania nawet najbardziej niecierpliwym dzieciom.

 

Warsztaty odbędą się na poziomie 2 naprzeciwko Pizzy Hut.

 

*Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 40 osób.

 

Masz pytania? Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Na koniec parę ciekawostek na temat kalendarzy świątecznych.

 

Czy wiesz, że:

- Pierwsze kalendarze świąteczne nazywane też adwentowymi powstały w XIX wieku w Niemczech.

- Pierwszy drukowany kalendarz pojawił się w 1902 r. w Hamburgu i był w kształcie zegara z cyframi od 13 do 24 (po 20 latach wprowadzono 24 cyfry). W 1903 r. w Monachium powstała również drukowana wersja: 24 obrazki do wycięcia i specjalny arkusz z okienkami do naklejania.

- Największy kalendarz przygotowano w Lipsku. Miał ponad 800 m2.

 

*Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 40 osób.

facebook