MALTA UCZY - DIY

MALTA UCZY - DIY

Jak sadzić rośliny i warzywa w domowych warunkach, jak zbudować budkę dla ptaków, jak zrobić prezent dla bliskiej osoby... na drutach i wiele więcej. Tego dowiesz się w przystępny i przede wszystkim praktyczny sposób podczas nowego cyklu spotkań edukacyjnych w Galerii Malta. Pierwsze warsztaty w ramach “MALTA UCZY - DIY” odbędą się już 10 marca. 

 

W dzisiejszych czasach niemal wszystkiego nauczyć się można z internetu, brakuje jednak miejsc, w których zdobytą wiedzę można skonfrontować z praktyką. Stąd propozycja dla miłośników majsterkowania, ogrodnictwa, gotowania i przeróżnych aktywności rzemieślniczych oraz wszystkich osób, które chciałby po prostu kreatywnie spędzić czas - zdobywając nowe umiejętności.

 

“MALTA UCZY” - DIY #1” w sobotę 10 marca

 

Po ostatnich mrozach, z niepokojem wypatrujemy wiosny. Jak ją dojrzeć? Dobry prognostyk to powracające nad Wisłę - ptaki. Na przełomie lutego i marca możemy zaobserwować skowronki, czajki i żurawie. W połowie marca wracają nasi ulubieńcy - białe bociany. O ich nawykach dowiecie się więcej podczas sobotnich warsztatów.

 

Uczestnicy darmowych zajęć będą mieli okazji wysłuchać krótkiej prelekcji Michała Białka - doświadczonego ornitologa na temat ptaków lęgowych, a następnie pod okiem profesjonalistów zbudować własne budki dla ptaków. 

 

Macie ochotę pomajsterkować z nami? Zapraszamy! Oczywiście zapewniamy narzędzia i materiały, a samodzielnie wykonane budki będziecie mogli zabrać do domów.* 

 

Warsztaty odbędą się 10 marca 2018 r. od godziny 13:00 do 16:00 na poziomie 2, w lokalu naprzeciwko restauracji Pizza Hut. 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

Na zachętę przedstawiamy parę ornitologicznych ciekawostek. :-) 

 

Czy wiesz, że:

 

- W Polsce gniazduje ponad 7 milionów par skowronków, co stanowi 30% populacji (tych ptaków) zamieszkującej Unię Europejską.

- Droga z Afryki do Polski zajmuje bocianom około sześciu tygodni.

- Wszyscy znamy powiedzenie “Jedna jaskółka wiosny nie czyni”. Tymczasem ptaki te wracają do Polski dopiero w połowie kwietnia.

 

*Zapewniamy materiały dla pierwszych 35 uczestników.

facebook