Bajkowy Kącik Czytelniczy i urodziny Reksia w Galerii Malta

Bajkowy Kącik Czytelniczy i urodziny Reksia w Galerii Malta

Książki pełne kolorowych ilustracji, spotkania z autorami bajek dla dzieci i szansa na przeżycie pierwszej literackiej przygody z książką w ręku. Wszystko to od 28 maja będzie czekać na najmłodszych i ich rodziców w Galerii Malta. Bajkowy Kącik Czytelniczy to jedyna w swoim rodzaju czytelnia dla dzieci, wzorowana na takich miejscach jak Kids’s Republic Bookstore w Pekinie czy Childrens Central Public Library w Singapurze.

 

W Bajkowym Kąciku Czytelniczym przez cały rok odbywać się będą spotkania, warsztaty oraz czytanie bajek na żywo. Każdy piątek będzie dniem książki w Galerii Malta, którą odwiedzać będą autorzy książek dla dzieci, ilustratorzy i zaproszeni goście. Dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych przygotowano wyjątkowy program „Czytam, więc jestem”.

 

Otwarciu Kącika towarzyszyć będzie wydarzenie, które przyciągnie również uwagę dorosłych. Mowa tu o urodzinach psa Reksio, bohatera kultowej polskiej kreskówki, który w tym roku kończy dokładnie 50 lat! Jego charakterystyczna buda i czołówka animowanego serialu to coś, co przez lata towarzyszyło kolejnym pokoleniom młodych widzów. Z okazji jubileuszu sympatycznego psa nakładem wydawnictwa Papilon wydana została książka „Reksio – Dobranocka wszech czasów”, która zostanie zaprezentowana uczestnikom inauguracji czytelni.

 

Uroczyste otwarcie Bajkowego Kącika Czytelniczego odbędzie się w Galerii Malta w niedzielę 28 maja w godzinach 12:00 – 18:00 w pasażu pomarańczowym (od strony ul. Maltańskiej) na poziomie +1 (pomiędzy sklepem Duka, a sklepem H&M). Czytelnia będzie dostępna codziennie w godzinach otwarcia Galerii Malta. Korzystanie z księgozbioru i udział w wydarzeniach odbywających się w ramach Bajkowego Kącika Czytelniczego jest bezpłatny.

facebook